Începutul Postului în parohia Gimbășani

Duminică 19 noiembrie 2017, cu ocazia începutului postului Nașterii Domnului, copiii din grupul de cateheză „Tinere vlăstare” al Parohiei Gimbășani, au venit în număr mare să se hrănească din cuvântul Evangheliei (Bogatul căruia i-a rostit țarina), învățând despre îmbogățirea veșnică cu Dumnezeu și roadele ei pentru creștini, apoi au repetat câteva colinde pentru serbarea de Crăciun. Copiii au încheiat activitatea catehetică prin pictarea unei icoane în cinstea Maicii Domnului, mijlocitoare fierbinte către Fiul Său pentru mântuirea tuturor.

A consemnat părintele Iftode George, parohia Gimbășani.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...