Nemuritorul Dumnezeu în zi de sărbătoare,poate pentru a ne întări…

Nemuritorul Dumnezeu în zi de sărbătoare,poate pentru a ne întări credința noastră ne-a binecuvântat cu neprețuitul dar al unui nou Sfânt Antimis.

Acesta reprezintă semnul văzut al succesiunii apostolice,care vorbește despre harul și puterea sfințitoare a lui Dumnezeu care lucrează în lume prin Sfinții Săi și prin slujitorii Sfintelor Sale Altare,pentru mântuirea acesteia.Este pentru noi slujitorii Sfintei și Binecuvântatei Eparhii a Sloboziei și Călărașilor, semn al legământului de dragoste și ascultare față de ierarhul nostru,Preasfințitul Părinte VINCENȚIU.

Acest dar ne responsabilizează să ne jertfim cu timp și fără timp pentru credincioșii noștrii,avandu-L pe Hristos ca model,să păstrăm veșnică aprinsă candela credinței,care izvorăște din mormântul lui Dumnezeu,atât de frumos zugrăvit pe Sfântul Antimis.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...