Ziua României
Ziua României
"Și noi suntem români". Cu această emoționantă deviză în suflete am participat și noi cu mic cu mare la marea adunare de rugăciune și comerorare a Centenarului României. Mulțumim Doamne că în ciuda dezbinării provocate de unii, românii au dovedit încă o dată că sunt uniți și falnici.Chiar dacă un pic departe de București și Alba-Iulia, am încercat și noi să întipărim în sufletele și conștiințele noastre iubirea de țară și să păstrăm vie memoria celor care acum un secol s-au jertfit, pentru ca noi astăzi să avem o țară și să fim un popor respectat și recunoscut în lume. Mulțumim Doamne că suntem români și ne-am născut în Gradina Maicii Tale!(A consemnat Pr.Iftode George).
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5c027937df3ba3.65516413.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5c02793838b664.51475163.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5c027938643051.86502561.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5c0279389348d5.18448539.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5c027938be8b94.50709733.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5c02799b38ecc1.69504546.jpeg)