Ziua României

Ziua României


"Și noi suntem români". Cu această emoționantă deviză în suflete am participat și noi cu mic cu mare la marea adunare de rugăciune și comerorare a Centenarului României. Mulțumim Doamne că în ciuda dezbinării provocate de unii, românii au dovedit încă o dată că sunt uniți și falnici.Chiar dacă un pic departe de București și Alba-Iulia, am încercat și noi să întipărim în sufletele și conștiințele noastre iubirea de țară și să păstrăm vie memoria celor care acum un secol s-au jertfit, pentru ca noi astăzi să avem o țară și să fim un popor respectat și recunoscut în lume. Mulțumim Doamne că suntem români și ne-am născut în Gradina Maicii Tale!(A consemnat Pr.Iftode George).

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...