A venit primăvara !

Odată cu începerea noului semestru și a perioadei Triodului, tinerii din grupul de cateheză "Tinere Vlăstare " a parohiei Gimbășani, s-au adunat în biserica parohială, unde sub îndrumarea părintelui paroh IFTODE GEORGE, au reluat activitățile catehetice. După ce au ascultat cu mare atenție și și-au însușit adevărurile de credință izvorâte din pericopa duminicii VAMEȘULUI ȘI FARISEULUI, au început să se pregătească pentru venirea primăverii, confecționând felicitări și mărțișoare pe care sa le dăruiască mamelor, bunicelor și credincioaselor noastre. A consemnat Pr.Iftode George.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...