Marșul pentru viață și viitor

"Paşii mei îndreptează-i după cuvântul Tău, şi să nu mă stăpânească nici o fărădelege"(Ps 113-78).Împotriva fărădelegii avortului am mărșăluit ca niște bravi ostași ai vieții, cu MAICA DOMNULUI alături, strigând din piepturile noastre într-un glas: "Noi suntem roadele iubirii și ne dorim la vremea cuvenită, ca să rodim și noi sămânța unică a vieții. Ne-ați apărat, vă apărăm să apărați iubirea Domnului cea sfântă". De aceea rugăm pe Maica vieții să protejeze mamele, pruncii născuți și nenăscuți, de toate atacurile ce vin asupra lor, pentru ca viața să rămână un dar nesfârșit și unic al Dumnezeu pentru om. A consemnat Pr.IftodeGeorge.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...