Cu binecuvântarea Preasfințitului Părintelui nostru VINCENȚI…


Cu binecuvântarea Preasfințitului Părintelui nostru VINCENȚIU,Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în data de 5-06-2019 au fost aduse cu ocazia hramului parohiei noastre "Înălțarea Domnului " Gimbășani, racla cu Sfintele Moaște de la Parohia Cuza Vodă, Protopopiatul Slobozia, fiind întâmpinate de un număr mare de credincioși evlavioși. Cu ocazia acesta preoții din cercul 4 pastoral în frunte cu PC.PR.Protopop.Ionuț Butu și PC.PR.Secretar.Cioranu Laurentiu, au săvârșit Taina Sfântului Maslu, la care au participat numeroși credincioși. În cuvântul său, Pc.Părinte Protopop a transmis binecuvântarea Preasfințitului, indemnând la stăruință în rugăciune, în post și fapte bune. Mulțumim Domnului pentru aceste clipe de bucurie duhovnicească, părinților slujitori și credincioșilor noștri. A consemnat Pr.Iftode George.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...