A început școala

Prin voia lui Dumnezeu și cu binecuvântarea Preasfinției Sale,Părintelui Nostru, VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, am săvârșit la acest început de nou an școlar, slujba  de Te Deum la Școala Gimnazială Cosâmbești. Mulțumim Bunului Dumnezeu pentru pacea, dragostea și înțelepciunea picurată în mințile și inimile elevilor, profesorilor și părinților la acest moment festiv. Am dat citire cuvântului de învățătură al Sfântului Sinod, insistând asupra relației trinitare Biserică, Școală și Familie în contextul anului jubiliar al Satului Românesc. A consemnat Pr. Iftode George. 

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...